• podpora.jpg
  • georg.jpg
  • kofola.jpg
  • sps.jpg
  • tbh_technik.jpg
  • termel_a.jpg

Zhodnotenie zimnej prípravy sezóny 2022/2023

Kategória U9– OFK Teplička nad Váhom

Tréner: Marek Padala, asistent Samuel Gajdošík 

Tréningový proces U9 spolu s asistentom Samom Gajdošíkom sme začali začiatkom februára tréningami v hale ,kde trénujeme až doteraz. Nie je to síce klasický povrch pre futbal, ale v tejto kategórii je to prijateľné nakoľko počasie bolo doteraz nie moc priaznivé. Už sa ale všetci tešíme na trávnaté ihrisko, kde sú podmienky pre futbal ideálne. Do tréningového procesu sa vždy zapojilo minimálne 16 a viac hráčov čo vnímam pozitívne. V tréningoch sme sa zamerali hlavne na rozvoj herných činností jednotlivca: vedenie lopty, prihrávku, spracovanie lopty, obchádzanie súpera, strelu. Do tréningu sme zaradili aj rozvoj sily hravou formou úpolových cvičení, ktoré sa chlapcom veľmi páčili. Chlapci pracujú v tréningu zodpovedne so snahou zlepšiť sa čo verím sa ukáže aj na zápasoch. Mladšia prípravka začala trénovať 1.2.2023. Zatiaľ sa nezúčastnila žiadneho turnaja.

 


 

Kategória U11 – OFK Teplička nad Váhom

Tréner : Juraj Maliňák, asistent Samuel Gajdošík 

Staršia prípravka U11 je dá sa povedať v príprave celý rok, sezóna sa nedelí časti, keďže súťažnú časť ani nemáme a výsledky turnajov ktorých sa zúčastňujeme nie sú až tak podstatné ako samostatný tréningový proces. Trénovať sme ale začali 11.1. 2023, niektorí chlapci výkonnostne predčili svojich rovesníkov a preto sme sa s trénerom kategórie U13 rozhodli posunúť ich o kategóriu vyššie. V kategórií máme aktuálne 18 chlapcov ktorý dá sa povedať trénujú pravidelne. Trénujeme 2x do týždňa, odohrali sme 2 turnaje, ktoré sme vyhrali a taktiež sme odohrali jeden triangel v Martine. Verím že pozitívne výsledky chlapcom prinesú ďalšiu motiváciu a chuť do trénovania.

 


 

 

Kategória U13– OFK Teplička nad Váhom

Tréner: Pavol Ponechal, asistent Vladimír Boďa

S tréningami sme začali 16 Januára, trénujeme 3-krát do týždňa, pondelok, streda a piatok, Účasť chlapcov a dievčat je vynikajúca, celkový počet je 17, pričom na tréningy chodíme v priemere 13-ti, čo je tiež super. Na chlapcoch a dievčatách vidno zlepšenie z tréningového procesu, z čoho mam radosť a teším sa na súťažne zápasy na konci apríla. Organizovali sme 4 zo série turnajov, v spolupráci s trénermi z Belej, Terchovej a Dolnej Tižiny. Prvé tri turnaje sa hrali v telocvični, náš domáci na umelej tráve. Spomeniem že počas prestávky je to vynikajúca možnosť pre chlapcov odohrať prípravné zápasy, tým by som aj chcel poďakovať trénerom z ostatných klubov a verím že sa budú podobné podujatia opakovať minimálne každú zimu, turnaje sa hrali štruktúrou skupina každý s každým a po odohraní následne semifinále 1 so 4 a 2 s 3. A následne ešte zápasy o 3,4 a 1,2 miesto, čo bolo vynikajúce, keďže aj keď nevyšiel niekomu z tímov zápas v skupine, stále mali možnosť zabojovať o lepšie umiestnenie a odohrali každý 5 zápasov, čim si každí z chlapcov rovnako skvele zahral. V 4 turnajoch sme obsadili prvé, dvakrát druhé a jeden krát 4 miesto.

 


 

Kategória U15 – OFK Teplička nad Váhom

Tréner: Ing. Pavol Ševčík

S prípravou na odvetnú časť sezóny 2022/2023 sme začali už 8.1.2023. Spočiatku bola tréningová frekvencia trikrát do týždňa, v polovici prípravy sa zmenila na štyrikrát do týždňa. V príprave sme sa predovšetkým zamerali na kondičnú prípravu hráčov, odrazovú silu a zdokonalenie práce s loptou v rýchlosti, pričom sme v tréningovom procese výhradne využili ihrisko - umelú trávu. Do prípravy sa zapojilo 17 hráčov s priemernou tréningovou účasťou 63%. Mužstvo opustil jeden hráč a naopak dvaja sa pripojili k mužstvu. Taktiež sme odohrali 4 prípravné zápasy s OFK Ovčiarsko, TJ TATRAN Bytčica, FK Strečno a ŠK Belá, z ktorých sme 3 vyhrali a jeden remizovali s gólovým skóre 35:16 v náš prospech. Do začiatku jarnej časti sezóny máme ešte naplánované 3 prípravne zápasy, ktoré by sme chceli hrať už len na prírodnej tráve.


  

Kategória U19– OFK Teplička nad Váhom

Tréner: Jozef Vlkoláček

Zimná príprava začala 10.1.2023, trénovali sme 3- krát do týždňa. Utorok sme mali kondičné tréningy s kondičným trénerom vo fitnescentre, štvrtky boli zamerané na cvičenia, hru a vedenie lopty. Sobotu sme mávali bežecký a kondičný tréning.

 

Prípravné zápasy: Krásno U17 – OFK Teplička nad Váhom U19 3:0

Teplička nad Váhom – Višňové 3: 0

Teplička nad Váhom – Rosina 6:2

 


 

Kategória Muži “B“– OFK Teplička nad Váhom

Tréner: Juraj Maliňák

Trénovať sme začali 17.januára. Trénovali sme 3-krát do týždňa, v Utorok (umelá tráva + tartan), Stredu (tartan+hala), Piatok (umelá tráva +tartan). Okrem toho sme odohrali 5 prípravných zápasov. Tréningový plán bol rozdelený do troch blokov (mezocyklov), každý tréning obsahoval zmes všetkých kondičných zložiek, silovú, rýchlostnú spojenú s koordináciou, vytrvalostnú spojenú s technickou časťou potom v rámci mezocyklov, sme sa zameriavali na postupnú periodizáciu týchto schopnosti. Z drvivej väčšiny sa chalani zúčastnili väčšiny tréningových jednotiek ktorých mohli. Samozrejme, niektorým v tom bránili pracovné povinnosti a zdravotné problémy, ale celkovo som s účasťou na zimnej príprave spokojný. Odbehali sme stovky intervalových úsekov, celkovo sme od trénovali 26 tréningových jednotiek, verím že naše mužstvo je na sezónu pripravené, dúfam, už iba v to, že sa nám budú vyhýbať zranenia.

 

SÚPISKA MUŽSTVA NA JARNÚ ČASŤ:

BRANKÁRI: Lukáš Oleš, Michal Hasko

OBRANCOVIA: Filip Šeliga ml., Filip Šeliga st., Tomáš Bollo, Samuel Faško, Samuel Harcek, Mário Martini, Peter Sotolár, Vladimír Boďa, Ján Šeliga.

ZÁLOŽNÍCI: Dávid Stančík, Pavol Ponechal, Liam May, Timotej Kasaj, Domino Gomola, Juraj Bielik, Martin Hikaník, Marek Mrázik

ÚTOČNÍCI: Roman Majerčík, Juraj Maliňák, Michal Šipčiak

ODCHODY (aj kam odišli): Samuel Šipčiak (hosťovanie Radôstka), Jakub Fujdiak (prerušenie kariéry)

Tréner: Juraj Maliňák

Vedúci mužstva: Tomáš Slota

 

Prípravné zápasy:

4.2.2023 OFK Teplička nad Váhom – Višnové (zrušené pre počasie)

11.2.2023 OFK Teplička nad Váhom - Varín 3:1

26.2.2023 OFK Teplička nad Váhom – Dlhé pole 7:2

11.3. 2023 OFK Teplička nad Váhom – Radôstka – 4 :5

19.3. 2023 Hričovské Podhradie – OFK Teplička nad Váhom 2:10

 


 

Kategória Muži “A“– OFK Teplička nad Váhom

Tréneri: Marek Padala, Daniel Labuda

Príprava prebiehala podľa predstáv. Mali sme vytvorené skvelé podmienky na kvalitnú prípravu. Žiaľ výsledkovo sa nám v príprave nedarilo, ale myslím, že formu dobre časujeme na hlavnú časť sezóny. Do mužstva sa nám podarilo zapracovať až 3 dorastencov, ktorí budú pravidelne nastupovať za A tím. Ak nebudú mať dostatočnú minutáž za áčko, tak pomôžu B tímu alebo dorastu. Príprava vyšla skvelo hlavne Samovi Gajdošíkovi, ktorý vymeškal veľmi málo tréningov a stáva sa oporou nášho tímu. Za úspech tiež považujem, že sa nám podarilo získať aj napriek zle nastaveným prestupovým podmienkam kvalitných futbalistov. V príprave sme chodili na tréningy pravidelne v hojnom počte. Verím, že nebude súper, čo nás prekoná bežecky alebo kondične. Je pravda, že stále naše mužstvo pôsobí nezohrato, lebo sme skúšali množstvo chalanov na rôznych postoch. Preto netreba brať výsledky z prípravy nejak vážne. Chceme hrať zodpovedný futbal založený na behaní, nasadení a kvalitnej príprave na každý zápas. Do sezóny pôjdeme od zápasu k zápasu a budeme sa snažiť získavať čo najviac bodov, lebo v konečnom účtovaní môže byť každý dôležitý. Tešíme sa na prvý majstrovsky zápas a očakávame silnú podporu fanúšikov.

 

Prípravné zápasy:

2:0 Čadca - Teplička nad Váhom

2:0 Krasno nad Kysucou - Teplička nad Váhom

3:1 Teplička nad Váhom - Skalité

2:2 Teplička nad Váhom - Višňové

5:0 Brvniste - Teplička nad Váhom

 

Príchody: Marián Jarabica- Krásno nad Kysucou, Mário Král Turzovka,

riešime Robert Špilák Skalité

 

Odchody: Juraj Cisárik dlhodobo zranený, Samo Šipčiak – Radôstka/ Hosťovanie,

Šimon Jánošík Terchová /Hosťovanie