Dorast otočil zápas v Oščadnici a zvíťazil zaslúžene 2:1

TJ Tatran Oščadnica - OFK Teplička nad Váhom U-19 1:2 (1:0), góly: Filip Poljak, Matúš Poljak
Zostava OFK: Hulka - Bugáň, P. Gajdošík, F. Poljak, A. Poljak, Faško, Matej Poljak, Staník (66´ Noga), Matúš Poljak (88´ Kasák), Olašák, S. Gajdošík

Hodnotenie zápasu trénera I. Kozáka: "Súperovi z Oščadnice sme mali čo vracať, keďže sme im na jeseň doma podľahli po výsledku 0:1. Od úvodu a prakticky celý prvý polčas sme mali herne výrazne navrch, snažili sme sa hrať po zemi, kombinačne. Hneď na začiatku sme sa dostali do sľubných gólových príležitostí, ale v 15. minuté z ojedinelého brejku udreli domáci Chlebekom. Po inkasovanom góle sme ešte viac zvýšili úsilie, ale šance Paľa Gajdošíka, Matúša Poljaka ako aj strela Adama Poljaka spoza šestnástky, zostali nevyužité. Za všetko hovorí štatistika rohových kopov po prvom polčase, na ktoré sme viedli 12:0, avšak výsledok hovoril náš neprospech.

Druhý polčas pokračoval v podobnom duchu, herná a kombinačná dominancia, množstvo štandardných situácií, umná hra po krídlách a našťastie aj zlepšená efektivita premieňania príležitostí. Najprv udrelo v 61. minúte, keď Paľo Gajdošík sa na uvoľnil na krídle a jeho spätnú prihrávku, strelou z prvej poslal do siete Matúš Poljak. O päť minút neskôr, po rohovom kope Matúša Poljaka na prednú tyč, sa gólovo presadil aj Filip Poljak. Po druhom strelenom góle sme si vytvorili ešte niekoľko ďalších sľubných príležitostí, ale zápas sa nám ako sa hovorí, nepodarilo výsledkovo uzavrieť. A tak sme sa posledných pätnásť minút strachovali o tri body. Najväčšiu a asi aj jedinú vážnejšiu šancu mali domáci v 89. minute, keď nie príliš prudká strela z hranice šestnástky, skončila na tyči Hulkovej brány.

Chalanov musím za predvedený výkon pochváliť, aj keď je veľa vecí ktoré ešte musíme zlepšiť. Napriek nepriaznivému vývoju sa nám trpezlivou hrou podarilo zápas otočiť. Víťazstvo sme si plne zaslúžili. Čo je dôležité, súpera sme, aj keď len o skóre, v tabuľke preskočili.