Dorast v prvom jarnom zápase podľahol favoritovi z Rajca 1:4

FK Rajec - OFK Teplička nad Váhom U-19 4:1 (1:1), gól: Olašák
Zostava OFK: Hulka - Bugáň, P. Gajdošík, F. Poljak, Tichý (53´ Kasák), A. Poljak, Faško, Matej Poljak, Staník, Matúš Poljak (88´ Olbert), Olašák

Hodnotenie zápasu trénerom Ivom Kozákom: Zápas u lídra tabuľky z Rajca sa hral na pomocnom ihrisku, ktorého terén bol nerovný. Prvú obrovskú príležitosť sme si vytvorili v 8. minúte, keď Bugáň postupoval sám na brankára, avšak nezakončil dostatočne dôrazne. Následne v 10. minúte išli domáci hráči do vedenia, keď sa krížnou strelou presadil Turanec.

Zápas sa v prvom polčase prelieval z jednej strany na druhú, peknou strelou z hranice 18-tich metrov, ktorá letela tesne okolo ľavej tyče domácej brány, sa prezentoval Adam Poljak. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa v 24. minúte novej posile  Jakubovi Olášákovi, ktorý po priťuknutí práve od Adama Poljaka vydarenou strelou z hranice pokutového územia z prvej vyrovnal. Následne si dve výborné strelecké pozície vytvorili domáci, ale ich zakončenie minulo našu bránu. V posledných minútach prvého polčasu sa nám podarilo domáce mužstvo zatlačiť. V dobrej pozícií bol Matúš Poljak, ktorého strelu zvnútra pokutového územia stihol z blokovať jeden zo zadákov domácich. Po následnej sérii rohových sa mohol presadiť Matej Poljak, ale najmä hlavička Lukáša Bugáňa, ktorá tesne minula brvno domácej brány, volala po góle.

Za nerozhodného stavu 1:1 vstupovali mužstvá do druhého polčasu, v ktorom sa nám nepodarilo zopakovať výkon z prvého dejstva. Pomerne veľkým zásahom do deja bolo v 53. minúte zranenie kolena krajného obrancu Jakuba Tichého, ktorý musel byť nútene vystriedaný. Ešte väčšia rana prišla následne v 58. minuté keď po zbytočnom faule v pokutovom území, nariadil hlavný rozhodca Hrivo pokutový kop, v prospech domáceho tímu, ktorý Hnát s dávkou šťastia premenil. V 65. minúte išiel Rajec do dvojgólového vedenia, keď po štandardnej situácií nechala naša obrana nekrytého Škorvánka, ktorý hlavou skóroval. A výsledok zápasu na konečných 4:1, uzavrel v 80. minúte druhý najlepší strelec súťaže Cúg, ktorý sa taktiež presadil hlavou. Domáce mužstvo si po vyrovnanom prvom polčase, víťazstvo vybojovalo zvýšeným nasadením, ochotou behať a väčšou túžbou zaslúžene.