• podpora.jpg
  • georg.jpg
  • kofola.jpg
  • sps.jpg
  • tbh_technik.jpg
  • termel_a.jpg

Hodnotenie jesennej časti sezóny 2018/2019

Jesenná časť sezóny 2018/2019 skončila. Podľa aktuálneho tabuľkového postavenie už teraz vieme, že niektoré naše družstvá budú môcť zabojovať o medailové pozície, iné budú mať za úlohu nevypadnúť. Ako hodnotia uplynulú sezónu jednotlivý tréneri si môžete prečítať v ďalších riadkoch.

Jozef Bugala, tréner mužov OFK Teplička nad Váhom "A“, účastník IV. liga Sever SsFZ: "Družstvo sa obmenilo. Do kádra prišli domáci a starší skúsenejší hráči. Letná príprava bola krátka, družstvo nebolo zohraté, ale určitú kvalitu malo. Začiatok sezóny nám výsledkovo a herne nevyšiel podľa predstáv. Začali sme sa zlepšovať od zápasu k zápasu, čím sa nám podarilo dostať do strednej časti tabuľky. Družstvo bolo ku koncu sezóny zohraté. Malo dobru formu, čoho výsledkom bolo, že sme získali plusové body. Škoda, že sezónna je krátka, lebo výkon mužstva gradoval a určite by sme mali viac bodov a odzrkadlilo by sa to aj na postavení v tabuľke. Radi by sme v jarnej časti sezóny doplnili mužstvo 3 až 4 hráčmi, aby sme mohli bojovať o prvé priečky v tabuľke. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhali, povzbudzovalia za ich podporu."

Michal Smida, tréner mužov OFK Teplička nad Váhom "B“, účastník II. triedy ObFZZA:
"Aj vzhľadom na to, aký bol začiatok sezóny ťažký, sa nám v priebehu jesennej časti podarilo skonsolidovať družstvo, ktoré ukázalo potenciál do budúcnosti. Paradoxne sme vedeli odohrať lepší a krajší futbal proti „papierovo“ silnejším súperom, no nevedeli sme to nadviazať na zápasy z vonkajšieho prostredia. Veríme, že kvalitnou a poctivou zimnou prípravou sa nám podarí ukázať fanušíkom, že aj v II. triede sa vie hrať pekný futbal. Ďakujeme všetkým, ktorí nás neprestali podporovať a našli si cestu na naše zápasy."

Ivo Kozák, tréner dorastu, účastník IV. ligy Sever skupina A: "Po ročnej absencií dorasteneckého družstva vo futbalových súťažiach, bolo mužstvo prihlásené do IV. ligy Sever skupiny A. Tím bol novo poskladaný z hráčov, ktorí boli na hosťovaniach v iných kluboch, ale hlavne z hráčov, ktorí rok nehrali, a tiež z chlapcov, ktorí prešli zo žiackej kategórie. Slabšia zohratosť, absencia skúseností z dorasteneckej kategórie, užší káder, sa podpísali pod 11. miesto po jesennej časti. Pozitívom a prísľubom do odvetnej časti a ďalších sezón, je poctivý prístup v tréningovom procese, disciplína, chcenie chalanov napredovať, a tiež nízky vekový priemer - všetci hráči môžu pôsobiť v dorasteneckom futbale aj v budúcej sezóne. Tiež sa postupne do kádra snažíme zapracovať chlapcov, ktorí túto sezónu končia v kategórií starších žiakov, čím chceme dosiahnuť ich plynulejší prechod. Väčšia zohratosť tímu, rastúca konkurencia v mužstve, zlepšujúca sa výkonnosť v tréningu, a aj majstrovských zápasoch je prísľubom, že mužstvo postupne začne aj výsledkovo napredovať."

Vladimír Ondráš tréner starší žiaci, účastník III. ligy skupina A, kategória U-15: "Po problémoch so zložením kádra na jeseň 2018 sa nám podarilo na poslednú chvíľu doplniť družstvo o troch hráčov (Staník, Vajčovec a Tóth), ktorí vhodne doplnili mužstvo a boli prínosom. Po slušných výkonoch sme obsadili pekné tretie miesto. Strelecky sa darilo najmä M. Poljakovi 6 gólov, Dudusovi 6 gólov, Tóthovi 7 gólov, S. Gajdošíkovi 8 gólov. Snažíme sa preferovať kombinačný futbal, čo sa nám s časti aj darilo. Oporami mužstva boli M. Poljak a S. Gajdošík, ktorí vypomohli aj dorastu v niektorých zápasoch, ale musím pochváliť všetkých chlapcov, lebo každý jeden vydal v zápasoch zo seba maximum a pričinil sa o jesenné tretie miesto."

Matúš Hrošovský tréner mladší žiaci, účastník III. ligy skupina A, kategória U-13: "Chcem poďakovať všetkým chlapcom, ktorí chodili na tréningy a zápasy a snažili sa robiť veci, ktoré som im hovoril a trénoval s nimi. Výsledkovo sa nám moc nedarilo, ale herne si myslím že máme na vrchné priečky v tabuľke, aj keď v tejto kategórií sa na výsledky nehrá. Chlapci sa učia hrať futbal to je hlavné. Na jar sa určite presadíme aj výsledkovo. Ďakujem všetkým."